Informace o nás

Oficiální stránka Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem pro všechny příznivce letního biatlonu, biatlonu, orientačního biatlonu a sportu vůbec.
Informace o nás, o sportovních akcích a výsledcích.

Biatlonový areál

Střelnice v biatlonovém areálu má 25 mechanických stavů pro malorážkovou a vzduchovou pušku. Povrch palpostů je z Porplastiku EP vodopropustného. Kromě střelnice jsou zde trvale značené a udržované tratě, kde je vyznačeno 7 běžeckých okruhů.
V biatlonovém areálu jsou pořádány soutěže Českého poháru v letním biatlonu, soustředění klubů biatlonu z různých míst České republiky a pravidelná tréninková činnost Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem.
V roce 2011 zde proběhlo mj.  Mistrovství světa v orientačním biatlonu. Každoročně jsou zde pořádány regionální závody v letním biatlonu, ale i závody Českého Poháru v letním biatlonu pro žactvo, dorost i dospělé.

Sportovní střelnice

Náš klub má k dispozici také sportovní střelnici. Tato střelnice je pro kulové zbraně se 14 stavy se střelbou na 50 m.

Je zde možná střelba:

- z malorážkovým střelivem cal. 22 LR, jak z dlouhých, tak i krátkých zbraní

- dále střelba ze všech druhů krátkých zbraní ( pistolí a revolverů ) s plášťovým střelivem

- střelbě z historických zbraní za podmínek stanoveným zákonem o zbraních a střelivu

- zkušební střelba nebo nastřelování loveckých kulových zbraní